Sotheby's To Auction Sjeldne Patek Philippe -klokker En gang eid av Egyptian Prince

Hjelp utviklingen av nettstedet, del artikkelen med venner!

I forrige uke avslørte det New York-baserte Sotheby's auksjonshus at det vil auksjonere to Patek Philippe-klokker (Ref. 1518 og Ref. 5531R) i sin "Viktige klokkerauksjon". Begge klokkene er vakre, historisk viktige og dyre.

Ref. 1518: Et ur passende for en egyptisk prins

1518 -modellen er til salgs, for publikum, for første gang. Det var en gang eid av egyptiske prins Tewfik Tousson. De eksepsjonelle urene vil bli solgt i desember, akkurat i tide til høytiden.

Patek Philippe -referansen 1518 er faktisk sjelden, med bare 14 eksempler. Den avdøde prinsens klokke ble sett i sin private samling fra 1951 til i år da han passerte.

Utover betydningen av urets eierhistorie, er den også spesiell fordi den var verdens første evige kalenderkronograf i serieproduksjon, og hevdet tittelen i 1941. Det er ikke overraskende at Ref. 1518 hadde en gang rekorden for å være den dyreste klokken å gå på markedet.

Opprinnelig ble bare 281 produsert i denne stilen. Av disse har 58 av de gjenværende løpene rosa-gullkasser. Bare 14 viser den matchende rosa-gullskiven.

For å tilføre allure er klokkens tilstand som ny, om ikke uberørt. Stykket har aldri blitt polert, så det viser fremdeles de opprinnelige kjennetegnene. Den historiske kronografen kommer til og med med et opprinnelsesbevis, datert 25. juli 1951.

Den antatte salgsprisen på klokken antas å falle et sted mellom $ 1,2 og $ 2,2 millioner dollar. Den originale esken og brukerhåndboken fra fabrikken følger også med klokken i salget.

Ref. 5531R Representerer NYC i stil

En annen klokke skaper også overskrifter, Ref. 5531R. Denne rosa-gull verden- og minutt-repeateren viser et vakkert sett emaljebilde av Manhattans berømte skyline på dagtid. Den ble utgitt i 2022 som en del av "The Art of Watches Grand Exhibition", som feiret design.

Da den først ble lansert, skapte den overskrifter som planetens første minutt-repeater noensinne for å høre på den lokale timen, ikke hjemmeinnstillingen.

Patek Philippe samarbeidet med Anita Porchet for cloisonné -emaljen på urskiven. Avtalen inkluderte fem dagslysdesigner og fem som viste The City that Never Sleeps i sin fulle skumringsprakt.

Anslått pris for dette utsøkte slash -kunstverket fra klokken varierer fra $ 1 til $ 2 millioner dollar.

Begge brikkene har en stram reiseplan fremover. De vil bli vist offentlig på Hong Kong Convention and Exhibition Center fra 7. til 12. oktober. Deretter drar det til NYC hvor de vil sitte tett inntil den kommende auksjonen.

Du vil bidra til utvikling av området, dele siden med vennene dine